MAGic 13.1

Zvětšovací program MAGic, vyvíjený americkou firmou Freedom Scientific, slouží jako šikovný pomocník pro slabozraké uživatele. Kromě různých způsobů zvětšování obrazovky (včetně sofistikovaných možností úprav barev) lze ve verzi s hlasovou podporou používat rovněž hlasový výstup a snížit tak celkovou zrakovou zátěž.

MAGic verze 13.1 podporuje všechny 32bitové i 64bitové edice operačních systémů Windows 7, Windows 8.1 a Windows 10; Windows XP již podporovány nejsou (možno použít MAGic 11). Budete-li MAGic instalovat na nový počítač, doporučujeme před instalací MAGicu nejprve nainstalovat veškeré české syntezátory, které máte v plánu s MAGicem používat, v průběhu instalace pro ně budou vytvořeny příslušné hlasové profily.

Instalace:

  1. Instalace českého hlasového výstupu ZUZANA RealSpeak Solo Direct (volitelné – doporučeno)
  2. Instalace českého hlasového výstupu IVETA Vocalizer Expressive (volitelné, verze 1)
  3. Základní instalace českého MAGicu 13.1.1217.4 (64bitů)
    nebo
    Základní instalace českého MAGicu 13.1.1217.4 (32bitů)
  4. Instalace dalších hlasů/jazyků (volitelné, stažení z Internetu, anglicky)

[instalace starší verze programu]

Dokumentace:

MAGic lze po instalaci spustit klávesovou zkratkou Ctrl+Alt+M nebo standardním způsobem pomocí ikon na Ploše či v Nabídce Start. V prostředí aplikace je možné u většiny ovládacích prvků vyvolat kontextovou nápovědu klávesovou zkratkou SHIFT+F1. Další podrobné informace jsou též dostupné v systému on-line nápovědy, do kterého vstoupíte z menu Nápověda, Témata nápovědy.

Upozornění: Součástí instalace MAGicu 13.1 je též Hlasový výstup HLAS pro JAWS/MAGic, který je licencován samostatně. V rámci ukázkové verze MAGicu pracuje HLAS bez nutnosti aktivace, pro provoz s plnou verzí MAGicu je nutné HLAS samostatně aktivovat – bližší informace najdete v popisu Hlasového výstupu HLAS pro rozhraní SAPI4.